Маслова часика Нітрогену в одному з оксидів складає 30,43%. Густина пари оксиду за гелієм дорівнює

23. Встановіть молекулярну формулу оксиду.

Ответы на вопрос

Отвечает Хоцин Стас.

Відповідь:

N2O4

Пояснення:

1) M = D (He) × M (He) = 23 × 4 = 92 г/моль

2) Складемо пропорцію:

92 — 100 %

30,44 — Z %

Z = 30,44 × 100 / 92 = 27,9 ≈ 28

Отже, робимо висновок, що в оксиді 2 атоми азоту, бо їх сумарна молярна маса дорівнює 28 г/моль, тому:

92 г/моль 28 г/моль = 64 г/моль припадає на 4 оксигени.

Перевіряємо:

M (N2O4) = 14 × 2 + 16 × 4 = 92 г/моль