Відстань між двома пристанями теплохід проходить за 2год 30хв. Якщо швидкість теплохода зменшити на

6 км/год, то на цей шлях теплохід витратить 3год 15 хв. Знайдить початкову швидкисть теплохода

Ответы на вопрос

Отвечает Шишова Влада.
Позначим швидкість теплохода за v.

2 год. 30 хв. = 2 \frac{1}{2} год.
3 год. 15 хв. = 3 \frac{1}{4} год.

Складемо рівняння:
v*2 \frac{1}{2}=(v-6)*3 \frac{1}{4} \\ v*\frac{5}{2}=(v-6)*\frac{13}{4}\\v*10=(v-6)*13
10v = 13v - 78
3v = 78
v = 26 км/год