20 БАЛЛОВ! ПОМОГИТЕ Найдите площадь прямоугольного треугольника ABC, если известно, что <C

=90°, BC =36, cos A = 5/13​​

Ответы на вопрос

Отвечает Саржан Илья.

Ответ:

У прямокутному трикутнику катети AB і AC відповідають кутам A і B відповідно, а гіпотенуза BC дорівнює протилежному куту C. Оскільки <C = 90°, то трикутник ABC є прямокутним в точці C.

За теоремою Піфагора, гіпотенуза підноситься до квадрату суми катетів, тому:

BC^2 = AB^2 + AC^2

Підставляємо дані:

36^2 = AB^2 + AC^2

AB^2 = 36^2 - AC^2

Також маємо cos A = AB/BC, тому

cos A = AB/36

AB = 36 * cos A = 36 * 5/13 = 180/13

Підставляємо AB в попереднє рівняння:

(180/13)^2 = AB^2 + AC^2

AC^2 = (180/13)^2 - AB^2 = (180/13)^2 - (180/13)^2 * (25/169) = (180/13)^2 * (144/169)

AC = sqrt((180/13)^2 * (144/169)) = 1440/13 * 1/13 * sqrt(265)

Тепер можемо знайти площу прямокутного трикутника ABC:

S = 1/2 * AB * AC = 1/2 * (180/13) * (1440/13 * 1/13 * sqrt(265)) = 720/169 * sqrt(265)

Отже, площа прямокутного трикутника ABC дорівнює 720/169 * sqrt(265)