НСД і НСК ( 81 50 24 294 ) ПЖ


Ответы на вопрос

Отвечает Суворова Катя.

Ответ:

Розв'язок

1. Розкладемо числа на прості множники:

81 = 3·3·3·3

50 = 2·5·5

24 = 2·2·2·3

294 = 2·3·7·7

2. Знайдемо спільні множники введених чисел: 1

Спільний множник - одиниця, вона і є найбільшим спільним дільником. Отже числа (81,50,24,294) взаємно прості.

3. Випишемо всі множники введених чисел: 2, 2, 2, 2, 2, 3, 3, 3, 3, 3, 3, 5, 5, 7, 7

Найменше спільне кратне дорівнює добутку цих множників:

НCК = 2·2·2·2·2·3·3·3·3·3·3·5·5·7·7 = 793800