Пряма а перетинає відрізок АВ у точці О. Із точок А і В до прямо а проведено перпендикуляри АМ і

ВК. Знайдіть відношення периметрів трикутників АОМ і ВОК, якЩо АВ=36 см, АО=24 см. Даю 40б

Ответы на вопрос

Отвечает Ситдиков Егор.

Назвемо відстань від точки О до прямої а ОМ. Тоді довжина перпендикуляра з точки А до прямої а дорівнює OM. Так само довжина перпендикуляра з точки B до прямої a також дорівнює OM. Периметр трикутника AOM дорівнює AO + OM + AM, а периметр трикутника VOK дорівнює VO + OK + BK. Оскільки АВ = 36 см і АО = 24 см, то ВО = АВ - АО = 36 - 24 = 12 см. Оскільки ОМ дорівнює в обох трикутниках, то відношення периметрів трикутників АОМ і ВОК дорівнює відношенню їх решти сторін: (AO + AM) / (VO + BK) = (AO + AM) / (12 + BK) Оскільки AM і BK — перпендикуляри з точок A і B до прямої a, то вони рівні за довжиною. Назвемо довжину AM і BK "x". Потім: (AO + AM) / (VO + BK) = (AO + x) / (12 + x) (AO + x) / (12 + x) = 24 / (12 + x) Тепер ми можемо спростити цей дріб: 24 / (12 + x) = 24 / 12 * (12 + x) / (12 + x) 24 / (12 + х) = 2 Розв’язуючи x, знаходимо: 12 + х = 24/2 12 + х = 12 х = 0 Оскільки x = 0, AM і BK дорівнюють 0. Це означає, що два перпендикуляри насправді не перетинають пряму a, і трикутників не існує. Отже, відношення периметрів трикутників АОМ і ВОК визначити неможливо