з точки кола проведено перпендикуляр до діаметра. Знайди відстань від цієї точки до діаметра,якщо

отримані відрізки діаметра дорівнюють:а) 16 см і 1см;б)0,5см і 8см.​ Допоможіть будь ласка.

Ответы на вопрос

Отвечает Завьялов Денис.

Ответ:

Дано: коло з діаметром та точкою, з якої проведено перпендикуляр до діаметра.

Розв'язок:

Нехай А та В - кінці діаметра кола, С - точка перетину діаметра з проведеним перпендикуляром, а М - середина відрізка AB і центр кола.

a) Якщо отримані відрізки діаметра дорівнюють 16 см і 1 см.

Оскільки С лежить на діаметрі AB, то AM = MB = AB/2 = 8 см. З теореми Піфагора для прямокутного трикутника СМА:

AC² = AM² - MC²

Оскільки MC - це радіус кола, який дорівнює півдіаметра, тобто 8 см, то

AC² = AM² - MC² = 8² - 8² = 0

Отже, відстань від точки С до діаметра AB дорівнює 0 см.

б) Якщо отримані відрізки діаметра дорівнюють 0,5 см і 8 см.

Аналогічно до попереднього випадку, AM = MB = AB/2 = 4,25 см. Далі, за теоремою Піфагора для прямокутного трикутника СМА:

AC² = AM² - MC²

Оскільки MC = AB/2 = 4 см, то

AC² = AM² - MC² = (4,25)² - 4² = 5,5625

Тому

AC = √5,5625 = 2,357 см

Отже, відстань від точки С до діаметра AB дорівнює 0,5 см.

Відповідь:

а) Відстань від точки до діаметра дорівнює 0 см.

б) Відстань від точки до діаметра дорівнює 0,5 см.

Объяснение: