Задача 1. У ∆ АВС: < С = 90о , АС = 3 см, ВС = 4 см, АК = КВ. СМ - перпендикуляр до площини

трикутника. Знайти СМ, якщо МК = 12,25 см. Задача 2. Точки А і В віддалені від площини α на 13 см і 25 см відповідно. Як віддалена від площини α середина відрізка АВ. Відрізок АВ площину α не перетинає.До зодач обов'язково Розв'язати​

Ответы на вопрос

Отвечает Декань Вова.

Відповідь:

Задача 1.

Застосуємо теорему Піфагора:

AB^2 = AC^2 + BC^2

AB^2 = 3^2 + 4^2 = 9 + 16 = 25

AB = 5 см

Оскільки АК = КВ, то АМ = МВ = 5/2 см

Застосуємо теорему Піфагора в прямокутному трикутнику АМС:

AM^2 + CM^2 = AC^2

(5/2)^2 + CM^2 = 3^2

25/4 + CM^2 = 9

CM^2 = 9 - 25/4 = 11/4

CM = √(11)/2 см

Застосуємо теорему Піфагора в прямокутному трикутнику МКВ:

MK^2 + KV^2 = MV^2

12,25^2 + KV^2 = (5/2)^2

KV^2 = (5/2)^2 - 12,25^2 = -112,6875

KV - уявне число, отже такий трикутник не існує. Задача нерозв'язна.

Задача 2.

Точка, яка розташована на середині відрізка АВ, перетинає площину α серединною перпендикулярною, тому її відстань від площини α дорівнює серединному перпендикуляру до АВ. За теоремою Піфагора в прямокутному трикутнику АΜВ:

AM^2 + MV^2 = AV^2

(13 + 25/2)^2 + MV^2 = (AV)^2

(51/2)^2 + MV^2 = (AV)^2

МV^2 = (AV)^2 - (51/2)^2

МV^2 = (AV + 51/2)(AV - 51/2)

Значення МV можна знайти лише як величину, тому необхідна додаткова інформація. Задача нерозв'язна.