Складіть рівняння кола, симетричного колу x2+y2=16 відносно прямої: 1) x=6; 2) y=2.


Ответы на вопрос

Отвечает Бибикова Диана.

Ответ:

1) (х-12)²+у²=16

2) х²+(у-4)²=16

Объяснение:

Складіть рівняння кола, симетричного колу x²+y²=16 відносно прямої: 1) x=6; 2) y=2.

Маємо коло х²+у²=16 з центром в точці О(0;0) і радіусом R=4. Оскільки при симетрії відносно прямої відстань між точками не змінюється, то R=4 для всіх образів заданого кола. Зміниться розташування центра кола.

  • Дві точки називають симетричними відносно прямої, якщо ця пряма - серединний перпендікуляр.

1) х=6

Так як ОА=АО'=6, то ОО'=ОА+АО'=6+6=12. Отже:

О(0;0) → О'(12;0)

Тоді рівняння кола:

(х-12)²+у²=16

2) у=2

Так як ОВ=ВО''=2, то ОО''=ОВ+ВО''=2+2=4. Отже:

О(0;0)О''(0;4)

Тоді рівняння кола:

х²+(у-4)²=16

#SPJ1