До 200 г 10%-го розчину нітратної кислоти додали 200г 35%-го розчину цієї ж кислоти.Яка масова

частка добутого розчину?

Ответы на вопрос

Отвечает Jack Black.

Дано

m1 = 200 г

w1(HNO3) = 10% = 0.1

m2 = 200 г

w2(HNO3) = 35% = 0.35

Решение

m = m1 + m2 = 200 + 200 = 400 г

m1(HNO3) = m1w1(HNO3) = 200 * 0.1 = 20 г

m2(HNO3) = m2w2(HNO3) = 200 * 0.35 = 70 г

m(HNO3) = m1(HNO3) + m2(HNO3) = 20 + 70 = 90 г

w(HNO3) = m(HNO3) / m = 90 / 400 = 0.225 = 22.5%

Ответ: 22.5%