розчин сульфатної кислоти масою 160г повністю прореагував з цинком масою 13г. Визначьте масову

частку кислоти в розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Шмураткина Надя.

Дано

m = 160 г

m(Zn) = 13 г

Решение

n(Zn) = m(Zn) / M(Zn) = 13 / 65 = 0.2 моль

Zn + H2SO4 = ZnSO4 + H2

n(H2SO4) = n(Zn) = 0.2 моль

m(H2SO4) = n(H2SO4)M(H2SO4) = 0.2 * (2 * 1 + 32 + 4 * 16) = 0.2 * 98 = 19.6 г

w(H2SO4) = m(H2SO4) / m = 19.6 / 160 = 0.1225 = 12.25%

Ответ: 12.25%