ДАЮ 85 БАЛОВ ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА !!!!!!! розрахуйте масу аміноетанової кислоти , яку необхідно

витратити для нейтралізації розчину натрій гідроксиду масою 120 г з масовою часткою лугу 5%

Ответы на вопрос

Отвечает Стадничук Алексей.
Дано:
m(p-pa NaOH) = 120 г
ω(NaOH) = 5%=0,05
Знайти:
m(NH2CH2-COOH) - ?
Рішення.
m(NaOH) = m(p-pa NaOH)×ω(NaOH)
m(NaOH) = 120 г×0,05 = 6 г
M(NaOH) = 40 г/моль
n(NaOH) = m(NaOH)/M(NaOH)
n(NaOH) = 6 г/40 г/моль = 0,15 моль
M(NH2CH2COOH) = 75 г/моль
NH2CH2-COOH + NaOH = NH2CH2COONa + H2O
З рівняння реакції слідує, що
n(NH2CH2-COOH) = n(NaOH) = 0,15 моль
m(NH2CH2-COOH) = n(NH2CH2-COOH)×M(NH2CH2-COOH) 
m(NH2CH2-COOH) = 0,15 моль × 75 г/моль = 11,25 г
Відповідь: 11,25 г