Елемент головної підгрупи 5 групи утворює вищий оксид, масова частка Оксигену в якому – 73.87%.

Визначте цей елемент, укажіть формулу вищого оксиду та леткої сполуки з Гідрогеном.

Ответы на вопрос

Отвечает Юрченок Илья.
Формула оксида Э₂О₅ составим пропорцию
 ω(Э) 100%-ω(О)=100-73,87=26,13%
ω(О) 73,87%  -  26,13% ω(Э) 
m(O) 16*5 - 2x m(Э)
2х=16*5*26,13 /73,87=28
х=14 (азот)