ПОЖАЛУЙСТА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ОЧЕНЬ СРОЧНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Обчісліть об'єм газу (н.у),

що утвориться при взаємодії натрій карбонату масою 4,24 г з надлишком нітратної кислоти.

Ответы на вопрос

Отвечает DELETED.
Na2CO3 + 2HNO3 = 2NaNO3 + H2O + CO2
n(Na2CO3) = m/M = 4.24 г : 106 г/моль = 0,04 моль
Na2CO3 : CO2 = 1:1 = 0.04 моль : 0,04 моль
V = n * V мол = 0.04 моль * 22,4 л/моль = 0,896 л
Ответ: V = 0,896 л