При нейтралізації оцтової кислоти натрій гідроксидом утворився розчин солі масою 164г з масовою

часткою розчиненої речовини 0,1.Обчисліть масу лугу , що прореагував. Пожалуйста напишите решение и какие формулы использовали

Ответы на вопрос

Отвечает Зинина Алина.
Дано:
m(pозчину CH3COONa) = 164 г
ω(СH3COONa) = 0.1
m(NaOH) -?

M(NaOH)=40 г/моль
m(CH3COONa)=164 г*0,1 = 16,4 г
M(CH3COONa) = 82 г/моль
n(CH3COONa) = 16,4 г/82 г/моль = 0,2 моль
СH3COOH + NaOH = CH3COONa+H2O
Із стехіометричних коефіцієнтів рівняння реакції слідує, що n(NaOH)=n(CH3COONa)=0.2 моль
m(NaOH) = n(NaOH)*M(NaOH)
m(NaOH) = 0,2 моль*40 г/моль = 8 г
Відповідь: 8 г