1) при сгорании 10,5 г органического вещества получили 16,8 л вугликислого газа (н.у.) и 13,5 г

воды. Плотность этого вещества при н.у. равен 1,875 г на литр. определите молекулярную формулу вещества?1)під час згоряння 10,5 г органічної речовини одержали 16,8 л вугликислого газу (н.у.) і 13,5 г води. Густина цієї речовини за н.у. дорівнює 1,875 г на літр. визначте молекулярну формулу речовини?

Ответы на вопрос

Отвечает Ялынко Ксюша.

Відповідь:

C6H12 — гексен

Пояснення:

1. Обчислимо кількість речовини невідомого вуглеводню, знайшовши його об'єм через відому масу та густину:

V (CxHy) = m / p = 10,5 / 1,875 = 5,6 л

n (CxHy) = V / Vm = 5,6 / 22,4 = 0,25 моль

2. Знайдемо кількість речовини карбон (IV) оксиду та води:

n (CO2) = V / Vm = 16,8 / 22,4 = 0,75 моль

n (H2O) = m / M = 13,5 / 18 = 0,75 моль

3. Обчислимо співвідношення кількостей речовин вуглеводню, карбон (IV) оксиду та води:

n (CxHy) : n (CO2) : n (H2O) = 0,25 : 0,75 : 0,75

n (CxHy) : n (CO2) : n (H2O) = 0,25 / 0,25 : 0,75 / 0,25 : 0,75 / 0,25 = 1 : 3 : 3

3. Знайдемо число атомів Карбону і Гідрогену у вуглеводні:

1CxHy + 4,5O2 → 3CO2 + 3H2O

Домножимо на 2, щоб урівняти рівняння реакції:

1CxHy + 9O2 → 6CO2 + 6H2O

Отже, у вуглеводні 6 атомів Карбону, тому можна підставити формулу відповідної сполуки з класу алкенів:

C6H12 + 9O2 → 6CO2 + 6H2O