Мідь кількістю речовини 2, 5 моль окиснилася, унаслідок чого утворився купрум2 оксид масою 140 гр.

Обисліть мову частку міді, що окиснилася, й обєму кисню (н.у) , що вступив у реакціію.

Ответы на вопрос

Отвечает Зимина Алина.

Дано:

n(Cu)=2,5моль

m(CuO)=140г

Найти:

w(Cu)-?

V(O2)-?

Решение:

2Сu+O2=2CuO

M(CuO)=80г/моль

n(CuO)=m/M=140/80=1,75моль

w(Cu)=1,75/2,5*100%=70%

n(O2)=n(CuO)/2=1,75/2=0,875моль

V(О2)=n*Vm=0,875*22,4=19,6л

Ответ: 70% и 19,6л.