Обчисліть і укажіть масу (г) металу, що утвориться внаслідок взаємодії цинку масою 130 г із

розчином купрум (2) сульфату

Ответы на вопрос

Отвечает Корепанов Евгений.
Дано: m(Zn) = 130 г
Найтиm(Cu), г
Решение.
      Zn + CuSO₄ = ZnSO₄ + Cu
Zn⁰  -  2e = Zn²⁺   | 1  окисление, Zn⁰ восстановитель
Cu²⁺ + 2e = Cu⁰  ! 1  восстановление, Cu⁰ окислитель
     Из уравнения реакции видно, что 1 моль цинка вытесняет 1 моль меди.
M(Zn) = 65 г/моль
М(Cu) = 64 г/моль
химическое количество n(Zn) = m(Zn)/M(Zn) = 130/65 = 2моля
n(Zn) = n(Cu) = 2 моля
m(Cu) = n(Cu)*M(Cu) = 2*64 = 128(г)
Ответ:: 128 г Cu

Дано: m(Zn) = 130 г
Знайти: m(Cu), г
 Рішення.
     Zn + CuSO₄ = ZnSO₄ + Cu
Zn⁰ - 2e = Zn 2⁺   | 1 окислення, Zn⁰ відновник
Cu2⁺ + 2e = Cu⁰ ! 1 відновлення, Cu⁰ окислювач
     З рівняння реакції видно, що  1 моль цинку 
витісняє 1 моль міді.
M(Zn) = 65 г/моль
М(Cu) = 64 г/моль
     хімічне кількість n(Zn) = m(Zn)/M(Zn) = 130/65 = 2моля
n(Zn) = n(Cu) = 2 моля
m(Cu) = n(Cu)*M(Cu) = 2*64 = 128(г)
Відповідь: 128 г Cu