Елемент утворює дві сполуки з сульфуром у яких виявляє валентність 3 і 5. масові частки Сульфуру в

цих сполуках відносяться як 1:1.323! Визначте елемент та формули сполуки

Ответы на вопрос

Отвечает Василенко Георгий.
Позначимо атомну масу елементу (Е) за х.
Напишем формули для обрахунку масових часток Сульфуру в сполуках
E2S3 - w1(S) = 96/(2х+96)
E2S5 - w2(S) = 160/(2x+160)
Так як w2/w1 = 1.323, то (160/(2х+160))/(96/(2х+96)) = 1.323
Тому х = 75. Отже елемент - Арсен (As). Сполуки As2S3, As2S5.