Темір 3 хлориді калий иодидінің ерітіндісімен әрекеттескенде 0,4г I2 бөліну үшін 5% FeCl3

ерітіндісінен қанша алу керек?

Ответы на вопрос

Отвечает Григорьянц Глеб.
   xг(5%)                       0.4г
2FeCI3 + 2KI=  I2 + 2FeCI2 + 2NaCI         х=325*0,4/254=0,51г
325г                               254г
                                                                       0,51г----100%
                                                                         х--------  5%    
                                                                      х=0,51*5/100=0,026г FeCI3