Амоніак об'ємом 11.2 л (н.у.) пропустили через розчин нітратної кислоти. Обчистити масу утвореної

солі.

Ответы на вопрос

Отвечает Гарманова Даша.
Запишемо рівняння реакції:

NH3 + HNO3 = NH4NO3.

Над амоніаком ставимо 11.2, під ним 22.4 ( молярний об'єм, стала ). Над сіллю Х, під нею її молярну массу - 80.

Маємо пропорцію:

11.2/22.4 = X/80;  X = (11.2*80)/22.4 = 40.

Відповідь: утворилося 40 грам нітрату амонію.