Обчислити масу полімеру, що утвориться внаслідок полімеризації етилену об’ємом 380 м3 (н.у), якщо

відносний вихід продукту складає 75%.

Ответы на вопрос

Отвечает Велина София.
Дано:
V(CH2=CH2)=380 м³
η(-СН2-СН2-)n = 75% або 0,75
знайти:
m(-CH2-CH2-)n -?

M(C2H4) = 28 г/моль
n(C2H4) = 380 м³/0,0224 м³/моль ≈ 16964,3 моль
n(CH2=CH2) ⇒ (-CH2-CH2-)n
З рівняння бачимо, що при 100% вихіду n(CH2-CH2)=n(-CH2-CH2-)n=
= 16964.3 моль
m(-CH2-CH2-)n = n*M = 16964.3 моль*28 г/моль = 475000 г = 475 кг
m(пр.-СН2-СН2-)n) = 0,75*475 кг = 356,25 кг
Відповідь: 356,25 кг