Масова частка карбону у вуглеводні становить 92.3% відносна густина вуглеводню за воднем становить

26. визначити молекулярну формулу вуглеводню

Ответы на вопрос

Отвечает Голубева Александра.
Співвідношення кількостей речовин елементів у речовині = співвідношенню індексів
Нехай маса речовини = 100 г, тоді маса карбону = 92.3 г, а маса гідрогену = 7.7 г
Рахуємо кількість речовини карбону
n = m / M = 92.3 / 12 = 7.7 моль
Рахуємо кількість речовини гідрогену
n = m / M = 7.7 / 1 = 7.7
Співвідношення
n(C) : n(H) = 7.7 : 7.7 = 1 : 1
Отже найпростіша формула - СН (M(CH) = 13 г/моль)
Рахуємо молярну масу вуглеводню
M = D * M(H2) = 26 * 2 = 52 г/моль
Рахуємо скільки найпростіших формул треба взяти, щоб отримати існинну: 52 / 13 = 4
Тому формула - (СН)₄ або більш звична - С₄Н₄ (наприклад бутатрієн або циклобутадієн)