визначте масу марганцю, який утворився способом алюмінотермії, якщо в реакцію з надлишком алюмінію

вступило 17,4г піролюзиту з масовою часткою MnO2 в ньому 50%

Ответы на вопрос

Отвечает Гусейнов Саша.

m MnO2 = w MnO2*m пиролюзита/100% = 50%*17,4г/100% = 17,4г*0,5 = 8,7г

n MnO2 = m/M = 8,7г/87г/моль = 0,1 моль

Уравнение реакции: 4Al+3MnO2(t) = 2Al2O3+3Mn

по уравнению р-ии n Mn = n MnO2 = 0,1 моль

m Mn = n*M = 0,1моль*55г/моль = 5,5г

Ответ: 5,5г. 

m  - масса

M - молярная масса

n - количество

t - знак нагревания(термии)

w - массовая доля