На аднауленне аксиду медзи (2) спатрэбиуся вадарод масай 1.00 г . Различыце масы медзи и вады якия

утварылися пры гэтым Даю 15 баллов

Ответы на вопрос

Отвечает Федів Антон.
Дано
m(H2)=1 g
CuO
----------------
m(Cu)-?
m(H2O)-?
CuO+H2-->Cu+H2O
M(H2)=2 g/mol
n(H2)=m/M=1/2=0.5mol
n(H2)=n(Cu) = n(H2O)
M(Cu)=64 g/mol
M(H2O)=18 g/mol
m(Cu)=n*M=0.5*64 = 32g
m(H2O)=n*M=0.5*18=9 g

ответ 32г , 9 г