Визначте і вкажіть який об'єм нітроген (II) оксиду що виділиться якщо до розчину нітратної

кислоти,який містить 1,75 моль кислоти ,додати мідь взятої в надлишку

Ответы на вопрос

Отвечает Кудашкина Мария.
Дано:
n(HNO3) = 1,75 моль
Знайти:
V(NO)-?

8HNO3(розв.) + 3Cu = 3Cu(NO3)2 + 2NO↑ + 4H2O
З реакції бачимо, що n(NO) = 1/4n(HNO3)
n(NO) = 1/4*1,75 моль = 0,4375 моль
V(NO) = n*Vm = 0,4375 моль*22,4 л/моль = 9,8 л
Відповідь: 9,8 л