Вуглеводень містить 16,67% Гідрогену,його відносна густина за повітрям 2,48. Визначте склад

,назвіть його і запишіть формули можливих ізомерів

Ответы на вопрос

Отвечает Ведров Максим.

1. Спочатку визначимо відносну молекулярну(формульну)масу невідомої речовини за відносної густини:

Mr(CxHy)=D_{povitria}(CxHy)\cdot{Mr(povitria)}=2,48\cdot{29}=72

2. Тепер,якщо згадати формулу по визначенню масової частки елемента у речовині і вивести з неї n - число атомів певного елемента,то отримаємо кількість атомів Карбону і Гідрогену у невідомій речовині окремо:

а) n(C)=\frac{Mr(CxHy)\cdot{w(C)}}{Ar(C)\cdot{100\%}}=\frac{72\cdot{83,24}}{12\cdot{100}}=5

б) n(H)=\frac{Mr(CxHy)\cdot{w(H)}}{Ar(H)\cdot{100\%}}=\frac{72\cdot{16,67}}{1\cdot{100}}=12

Тобто формула вуглеводня: C_5H_{12} - це пентан