ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА!!!!11 Скільки молів оцтовоетилового ефіру можна добути з 16г етилового спирту

і 31 г оцтової кислоти ?

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.

Спочатку визначаємо кільксть молей етанолу і оцтової кислоти

\nu_{Et}=\frac{m_{Et}}{Mr_{Et}}=\frac{16}{46}=0,348

\nu_{Ac}=\frac{m_{Ac}}{Mr_{Ac}}=\frac{31}{60}=0,517

Рівняння реакції:

CH_{3}COOH+C_{2}H_{5}OH\Right CH_{3}COOC_{2}H_{5}+H_{2}O

В реакції одного моля оцтової кислоти з 1 молем етилового спирту утворюється 1 моль естеру.

За умовами задачі оцтова кислота є в надлишку, прореагує повністю лише етанол і утвориться відповідна кількість оцтовоетилового ефіру - 0,348 моль