Крізь 20г розчину з масовою часткою натрій гідроксиду 20% пропустили 2,24л карбон (4) оксиду (н.у.)

Назвіть сіль, що утворилася при цьому та обчисліть її масу

Ответы на вопрос

Отвечает Коршиков Никита.
Дано:
m(p.NaOH) = 20 г
ω(NaOH) = 20%=0.2
V(CO₂) = 2.24 л
m(солі) - ?
m(NaOH) = 20 г*0,2 = 4 г
M(NaOH) = 40 г/моль
∨(NaOH) = 4 г/40 г/моль = 0,1 моль
Vm = 22,4 л/моль
∨(СО₂) = 2,24 л/22,4 л/моль = 0,1 моль
NaOH + CO₂ = NaHCO₃
M(NaHCO₃) = 84 г/моль
З рівняння реакції бачимо, що ∨(NaOH)=∨(CO₂)=∨(NaHCO₃) = 0.1 моль
m(NaHCO₃) = 84 г/моль*0,1 моль = 8,4 г
Відповідь: Маса Натрій гідрогенкарбонату складає 8,4 г