Зразок сплаву магнію з міддю масою 27 г обробили надлишком розчину хлоридної кислоти. Виділився газ

об’ємом 16,8 л (н. у.). Обчисліть масову частку міді в сплаві.

Ответы на вопрос

Отвечает Целищев Мирон.
Дано:
m(cплаву Mg+Cu) = 27 г
V(H2) = 16.8 л
Знайти:
ω(Cu) - ?
M(Mg) = 24 г/моль
Vm = 22,4 л/моль
Хлоридна кислота буде реагувати тільки з магнієм, який міститься у сплаві. Знаходимо масу магнію за рівнянням реакції:
х г                                16,8 л
Mg + 2HCl = MgCl2 + H2
1 моль                         1 моль
24 г                              22,4 л
 х = m(Mg) = 24 г×16,8 л/ 22,4 л = 18 г
 Знаходимо масу міді:
m(Cu) = 27 г - 18 г = 9 г
Обчислюємо масову частку міді:
ω(Сu) = m(Cu)/m(cплаву Mg+Cu)
ω(Cu) = 9 г/27 г = 0,3333 або 33,33%
Відповідь: 33,33%