Яка маса фосфор (V) оксиду провзаємодіяла з водою, якщо в результаті такої реакції утворилось 9,8 г

кислоти?

Ответы на вопрос

Отвечает Τретьяков Артем.

P2O5+3H2O=2H3PO4

кол-во вещ-ва ( H3PO4)=9,8/98=0,1 моль
кол-во вещ-ва  ( H3PO4):   кол-во вещ-ва  (P2O5)=2:1--->  кол-во вещ-ва  (P2O5)=0,05 моль
m  (P2O5)=0,05 моль*142г/моль=7,1 г