Який об'єм водню н.у. виділиться в результаті взаємодії 8г Кальцію з водою


Ответы на вопрос

Отвечает Altynbekova Ardak.
Дано:
m(Ca)=8г
н.у(22.4 л/моль)
V(H2)-?
                            Решение
Са+2Н2О=Са(ОН)2+Н2
1)n(Са)=m/M=8/20=0.4моль Са
2)Составляем пропорцию:0.4/1=x/1    х=0.4*1/1=0.4 моль Н2
3)V(H2)=n(H2)*н.у=0.4*22.4=8.96 л Н2
Ответ:8.96 л Н2