Яка маса розчину оцтової кислоти з масовою часткою 0,08 треба взяти в реакції оцтової кислоти із

кальцієм для добування водню об'ємом 2,24 л?

Ответы на вопрос

Отвечает Дудик Марта.
Дано:
ω(CH3COOH) = 0,08
V(H2) = 2,24 л
Знайти:
m(p.CH3COOH)-?

n(H2)=V(H2)/Vm = 2.24 л/22,4 л/моль = 0,1 моль
М(СН3СООН) = 60 г/моль
Складаемо рiвняння реакцii:
2СН3СООН + Ca => (CH3COO)2Ca + H2↑
З РХР бачимо, що n(CH3COOH) = 2n(H2)
n(CH3COOH)=2*0,1 моль = 0,2 моль
знаходимо масу оцтовоi к-ти:
m(CH3COOH) = n*M = 0,2 моль*60 г/моль = 12 г
Знаходимо масу розчину оцтової кислоти:
m(p. CH3COOH) = m(CH3COOH)/ω(CH3COOH) = 12 г/0,08 = 150 г
Вiдповiдь: 150 г