Визначити молекулярну формулу газуватого вуглеводню ,який містить 80% карбону . Відносна густина

вуглеводню за воднем становить 15%

Ответы на вопрос

Отвечает Щербинин Кирилл.
Якщо  карбону  80%, то гідрогену 20%. (До  речі - густина  в %   не  вимірюється)...Є формула  густини  одного  газу  відносно  іншого
.D = M(вуглеводню) / M(H₂). Ми з  неї   можемо  порахувати  молекулярну  масу  вуглеводню -  М(вуглеводню) = М(Н₂) х D = 15 х 2 = 30.
Тепер  підрахуємо  атомну масу карбону  в  молекулі  вуглеводню:
100%   -  30
80%     -  х           х = 30/100х 80 = 24 (це  два  атоми)
Підрахуємо  гідроген - 30/100 х 20 = 6 (6   атомів). Формула  вуглеводню
С2Н6  -  це  етан