Обчисліть об'єм вугл. газу, що утворився в результаті дії сульфатної кислоти на розчин калій

карбонату масою 110 г з масовою часткою солі 25%

Ответы на вопрос

Отвечает Модин Александр.
110г-100%; x-25%.Прореагувало за рівнянням 27.5г CaCO3. H2SO4+CaCo3=CaSo4+H2O+CO2. Mr(CaCo3)=100г/моль. За н.у Vm(Co2)=22,4л/моль. Звідси: (27,5*22,4)/100=6,16 літрів. Відповідь 6,16 літрів Co2.