Визначте молекулярну формулу вуглеводню якщо масова частка гідрогену в ньому становить 17, 2

відсотки, а відносна густина за азотом - 2,07

Ответы на вопрос

Отвечает Русак Александра.
Ω(Н) = 17,2%
ω(С) = 82,8%
Dазот = 2,07
М(N₂) = 28 г/моль
Визначити молек. ф-лу вуглеводню

М(вуглеводню) = 28 г/моль*2,07 = 58 г/моль
m(H) = 58 г*0,172 = 10 г
n(H) = 10 г/1 г/моль = 10 моль
m(C) = 58 г*0,828 = 48 г
n(C) = 48 г/12 г/моль = 4 моль
n(C):n(H)=4:10
найпростіша формула С₄Н₁₀
М(С₄Н₁₀) = 58 г/моль
С₄Н₁₀ є істинною формулою данного вуглеводню.
Відповідь: С₄Н₁₀