Способы получения CO и CO2 применение CO и CO2


Ответы на вопрос

Отвечает Губарева Катюшка.
Со
добування :
1) при неповному згорянні коксу ...
2С + О2= 2СО
2) С + СО2= 2СО
3) С +Н2О = СО + Н2О
застосування :
як газоподібне паливо
для одержання металів із руд
со2
добування :
у промисловості реакцією розкладу СаСО3 
 СаСО3 = СаО + СО2
у лабораторії (реакції карбонатів металів з сильними к-тами)
СаСО3 +2НCl = H2CO3 + CaCl2
застосування :
для газування напоїв і вин
для гасіння пожежі