Обчисліть масу гашеного вапна, яке можна добути з вапняку масою 12 кг, якщо масова частка домішок у

ньому становить 10%. Визначте об'єм (н.у.) вуглекислого газу, що виділяється при цьому.

Ответы на вопрос

Отвечает Худобчонок Максим.
СаСО3=СаО+СО2 
mCaCO3= 12*0.9=10.8 кг
nCaCO3=10800/100=108 моль
Тогда mCaO=108*56=6.048 кг
VCO2=108*22.4=2419.2 k