Обчисліть масову та молярну частки лугу в розчині, де на 0,4 моль гідроксиду натрію припадає 1,6

моль води. складіть рівняння реакцій цього розчину з ортофосфатною кислотою

Ответы на вопрос

Отвечает Кабакин Сева.
Дано:
n (NaOH)=0.4 моль
n (H2O)=1.6 моль
Знайти: r(NaOH) і W (NaOH)
r (NaOH)=n(NaOH)/n(NaOH)+n(H2O)
r (NaOH)=0.4/1.6+0.4=0.2 20%
W (NaOH)=m(NaOH)/m(NaOH)+m (H2O)
m(H2O)=n(H2O)×M(H2O)=1.6×18=
28.8 г
m(NaOH)=n(NaOH)×M(NaOH)=
0.4×40=16 г
W (NaOH)=16/16+28.8=0.357 35.7%

Рівняння реакцій:
NaOH+H3PO4=NaH2PO4+H2O
2NaOH+H3PO4=Na2HPO4+2H2O
3NaOH+H3PO4=Na3PO4+3H2O