Обчисліть масу естеру , що утвориться внаслідок взаємодії 90 оцтової кислоти і 75 г етилового спирту


Ответы на вопрос

Отвечает Косачёв Семён.
CH3COOH+C2H5OH=CH3COOC2H5+H2O
n(CH3COOH)=90/60=1.5моль
n(C2H5OH)=75/46=1.6моль
Кислота в недостатке
n(CH3COOH)=n(CH3COOC2H5)
m(CH3COOC2H5)=1.5*88=132гр