У результаті згоряння реакцій CS2 витратився кисень з масою 24г і утворився карбон (VI) оксид масою

11г та сульфур(VI)оксид масою 32г.Складіть рівняння цієї реакції та обчисліть масу сірковуглецю,що згорів.

Ответы на вопрос

Отвечает Кощенко Вікуся.
Пишем реакцию
CS2 + 3O2 = 2SO2 + CO2
Считаем количества всех известных веществ
n(O2) = 24/32 = 0.75 моль
n(CO2) = 11/44 = 0.25 моль
n(SO2) = 32/64 = 0.5 моль
Видим, что соотношение коэффициентов отвечает соотношению количеств веществ, значит дополнительных расчетов делать не надо. Возле сероуглерода стоит коэффициент 1. Также коэффициент 1 стоит возле СО2, а так как СО2 есть 0.25 моль, то и CS2 тоже 0.25 моль.
Считаем массу сероуглерода 0.25*76 = 19 грамм
Ответ: 19 грамм.

Пишемо реакцію
CS2 + 3O2 = 2SO2 + CO2
Порахуємо кількості всіх відомих речовин
n(O2) = 24/32 = 0.75 моль
n(CO2) = 11/44 = 0.25 моль
n(SO2) = 32/64 = 0.5 моль
Бачимо, що співвідношення коефіцієнтів відповідає співвідношеню кількостей речовин, значить додаткових обрахунків робити не треба. Біля сірковуглецю стоїть коефіцієнт 1. Також коефіцієнт 1 стоїть біля СО2, а так як СО2 є 0.25 моль, то і CS2 також 0.25 моль.
Рахуємо масу сірковуглецю 0.25*76 = 19 грам
Відповідь: 19 грам.