Суміш масою 200 г. Що складається з CaCo3 і Ca(NO3)2 обробили нпдлишком HCL. Виділився газ 8.96.

Обчисліть масою частку % CaNO3

Ответы на вопрос

Отвечает Вихляева Алёна.
Сa(NO3)2+HCl-нет реакции
хг                              8,96л
CaCO3+2HCl=CaCl2+CO2+H2O
100г/моль                  22,4л
маса СаСО3=100*8,96/22,4=40г
маса Ca(NO3)2=200-40=160
масою частку % CaNO3 160/200*100%=80%