Визначити масу і кількість речовини солі , яка утвориться при взаємодії цинку масою 32,5 г із

хлоридною кислотою

Ответы на вопрос

Отвечает Михалевич Аліна.
Пишемо реакцію
Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2
Рахуємо кількість речовини цинку n = m/M = 32.5/65 = 0.5 моль
Отже і кількість речовини солі також 0.5 моль
Рахуємо масу солі m = n*M = 0.5*136 = 68 г
Відповідь: 68 г, 0.5 моль.