Які маси вапняку та силіцій (IV) оксиду потрібно для добування 95.6 кг віконного скла, якщо

спрощена формула його Na2О*СаO*6SiO2? Помогите срочно нужно!

Ответы на вопрос

Отвечает Черноморд Ника.

 Дано m(скла ) =95.6 кг

m(CaCO₃ ) -?

m(SIO₂ ) -?

Na₂CO₃+CaCO₃+6SIO₂⇒Na₂O·CaO·6SiO₂ +2CO₂

                1 моль  6 моль        1 моль

М(скла)=478 г/моль, М(SIO₂)=60 г/моль, М(CaCO₃)=100 г/моль
Знайдемо кількість моль скла n=m/M=95600/478=200 моль
По рівнянню реакції бачимо,що n(CaCO₃)=n(скла)=200 моль та
n(SIO₂)=6*n(скла)=200*6=1200 моль
Знайдемо маси речовин
m=n*M, m(SIO₂)=60 г/моль*1200 моль=72000=72 кг SIO₂
m(CaCO₃)=200*100=20000=20 кг CaCO₃