Обчислити єм метану, що згорів якщо при цьому виділилось 445кДж теплоти, а тепловий ефект реакції

890кДж

Ответы на вопрос

Отвечает Антонян Альберт.
Пишемо термохімічне рівняння
\mathrm{CH_{4} + 2O_{2} = CO_{2} + 2H_{2}O; \; \Delta H = -890 \; kJ}
За рівнянням реакції бачимо, що при згорянні 1 моль метану виділяється 890 кДж теплоти, тому при згорянні х моль метану виділяється 445 кДж теплоти
х = 445 * 1 / 890 = 0.5 моль
Рахуємо масу метану
m = n * M = 0.5 * 16 = 8 г