Белгісіз газ 27С, 95 кПа да 120 мл көлем алса оның қалыпты жағдайцдағы көлемін табыңыз


Ответы на вопрос

Отвечает Холошина Наталья.
T=273+27=300K
Tо=273К
Ро=101,325кПа
Боль Мариот пен Гей Люссактың біріккен теңдеуін пайдалана отырып Vо ды табамыз:
PV/T=PoVo/To
Vo=PVTo/PoT=(95*120*273)/(101,325*300)=
102,3834=102мл
Отвечает Марова Лидия.
PV/T=P₀V₀/T₀
V₀=PVT₀/P₀T=95*120*273/101.3*(273+27)=102мл