Обчислити об’єм водню ,що виділяється при взаємодії Ca з розчином етановоі кислоти з m=60 г,w=12%


Ответы на вопрос

Отвечает Лысенко Елизавета.
Ca+2CH3COOH-->(CH3COO)2Ca+H2

n(CH3COOH)=m*w/M=60г*0,12/60г/моль=0,12 моль => n(H2)=0,12моль/2=0,06 моль
V(H2)=n(H2)*Vm=0,06моль*22,4л/моль=1,344 л

Ответ: 1,344 л