Масова частка СаС2 у наважці кальцій карбіду масою 6г становить 80%. визначте обєм кисню,

необхідного для спалювання одержаного з ним ацителену

Ответы на вопрос

Отвечает Досан Аманжол.
Визначаємо масу чистого CaC2
m=6 ·0,8=4,8г
За рівнянням реакції
4,8г                     X л
CaC2+  2H2O = C2H2 +Ca(OH)2
64,0г                   22,4л
x=4,8· 22.4/64
x=1.68л (С2H2)
1.68л           Xл
2C2H2  +   5O2 =4CO2 +2H2O
44,8л         112л
X=1,68·112/44,8
X=4,2л(О2)