На спалювання 2 моль алкану витрачаеться 358,4 л кисн (н.у) Який це вуглеводень? Який объем хлору

(н.у.) необхiдний для хлорування цього алкану масою 36г до монохлорпохiдного? Помогите очень нужно на завтра !

Ответы на вопрос

Отвечает Дорошенко Валентина.
CnH2n+2+O2->CO2+H2O
V(O2)=358,4 л
n(O2)=358,4/22,4=16 моль
n(CnH2n+2)=2 моль
n=?
Молярная масса алканов высчитывается по формуле M=14n+2
2/14n+2=16/32
224n+32=64
224n=64-32
224n=32
n=224/32
n=7
C7H16+11O2->7CO2+7H2O
Алкан-Гептан
C7H16+Cl2->C7H15Cl+HCl
m(C7H16)=36 г
n(C7H16)=36/100=0,36 моль
n(C7H16)=n(Cl2)
V(Cl2)=0,36*22,4=8,064 л