Мырыш пен мырыш оксидінің қоспасына құрамында 29,4г күкірт қышқылы бар ерітіндімен әсер еткенде

4,48л қ.ж. сутек бөлінеді. қоспадағы мырыш оксидінің массалық үлесін тап.

Ответы на вопрос

Отвечает Тыщенко Алёна.
Zn + H2SO4 = ZnSO4+H2
∨= 4.48/22.4 = 0.2 моль (H2)
m= 0.2 моль * 65 = 13 грамм (Zn)
m(ZnO)= 29.4 - 13 =16.4
ω(ZnO) = 16.4 / 29.4 * 100% = 56%