Враховуючи те,що стакан уміщує 200мл води,а чайна ложка -10гкухонної солі,обчисліть масову частку

солі в утвореному розчині

Ответы на вопрос

Отвечает Сафонов Максим.
V(H₂O)=200 мл
p(H₂O)≈1 г/мл
m(NaCl)=10 г

масса воды
m(H₂O)=v(H₂O)p(H₂O)

масса раствора
m(p)=m(H₂O)+m(NaCl)=v(H₂O)p(H₂O)+m(NaCl)

массовая доля соли в растворе
w=m(NaCl)/m(p)
w=m(NaCl)/[v(H₂O)p(H₂O)+m(NaCl)]

w=10г/[200мл*1г/мл+10г]=0,0476 (4,76%)